Mint ismeretes, a Váci NKSE élvonalbeli kézilabdázói a 9. helyet szerezték meg a 2008/2009-es bajnokságban. Összeállításunkban most a számok alapján boncolgatjuk a mieink szereplését. (Mivel a legutóbbi két kiírás eltérő volt – idén volt rájátszás is -, ezúttal nem tudjuk összehasonlítani a két év váci mérlegét. Minden adat alapja a mérkőzésekről készült hivatalos jegyzőkönyv.)
Mérkőzések, pontok, gólok
Az alapszakasz 22 és az alsóházi rájátszás 6 mérkőzésének összmutatója a mieink számára éppen ötvenszázalékos (13 győzelem, 2 döntetlen és 13 vereség, a bajnokság első szakaszában: 8 - 1 - 13, a helyosztókon: 5 - 1 - 0). Hazai környezetben 10 siker mellett egy döntetlen és három vereség, ami éppen tükörképe az idegenbeli szereplésnek (3 - 1 - 10). A gólkülönbség 784-795 (az alapszakaszban: 599-643, a rájátszásban 185-152). A legtöbb dobott gól egy meccsen a Vasas elleni rájátszásbeli hazai találkozón jött össze, amely egyben a legnagyobb különbségű váci győzelem is volt (41-27). Idegenben is az angyalföldiek ellen ment a legjobban, egy tucattal nyertek a mieink az alapszakaszban (32-20). A legnagyobb zakót - egyaránt 13 gólost - Székesfehérváron és Békéscsabán szenvedte el a VNKSE. A legtöbb gólt a Fradi otthonában kaptuk, negyvenet. A legkevesebbszer az alapszakaszbeli, hazai Pécs elleni hatvan percben zörgött a váci háló: mindössze 14 alkalommal. A mieink leginkább Székesfehérváron ügyetlenkedtek a kapu előtt, csupán 19 gólt sikerült elérni
Játékosok
Korábban már táblázatba foglaltuk annak a 19 váci játékosnak a teljesítményét, aki a bajnokság alatt jegyzőkönyvbe került. Közülük öten (Gerstmár Szilvia, Juhász Edina, Schmidt Erika, Szilágyi Anett és Veszeli Judit) minden alkalommal pályára léphettek, míg Grezner Mónika, Bagócsi Barbara és Gogola Klaudia csak pár meccsen öltött váci mezt. Váci színekben a legjobb meccsenkénti gólátlagot Veszeli Judit érte el (4,93). Őt Orbán Adrienn és Ábrahám Szilvia követi (4,74, illetve 3,96 találat/mérkőzés). Szintén Veszi az, aki egy összecsapáson a legtöbb alkalommal rongálta meg a hálót: a rájátszásban itthon a Vasasnak 11 gólt dobott. Minden dicséretet megérdemel Ábrahám Szilvia Fradi-pályán elért tíz gólja is.
Kiállítások, hétméteresek, érdeklődés
A csapatok közötti sportszerűségi versenyben a mieink a 7. helyet érték el. A 28 mérkőzésen 210 perc kiállítást ítéltek a mieink ellen (ebből Schmidt Erika egymaga hatvanat kapott…), ami csapatszinten hét és fél perc találkozónként. A legsportszerűbb együttes a Vasas volt, a maga 150 perces büntetésével, míg a legdurvább amazonhadnak a kiskunhalasi bizonyult (254 perc).
128 hétméterest dobhattak a váciak (meccsenként négy és felet), ezeket összesen nyolc játékosunk próbálta gólra váltani. Minden négy büntetődobásból három volt sikeres. Szilágyi Anett egy híján félszázszor állt a hétméteres vonalhoz és 41 alkalommal góllá érett lövése (83,7 %, a csapatunkból a legjobb hatékonyság)
Az alapszakaszhoz képest a rájátszás hazai találkozóira megfeleződött a váci szurkolók érdeklődése. A bajnokság 14 hazai összecsapásán 6905 néző foglalt helyet a sportcsarnok lelátóján. Ez 493 szurkoló meccsenként, ám az átlag az 555-ös alapszakaszbeli után 267-re esett vissza a rájátszásban. Idegenben 8630-an látták a váci hölgykoszorú fellépéseit (átalagban 616-an), a legnagyobb érdeklődés Békéscsabán volt, ahol a jegyzőkönyv szerint 1400 drukker volt jelen.
Összefoglalva
Az egy évvel ezelőtti hasonló írásunknak a „Stagnálás dinamizmusa” címet adtuk. Nos, az immár sorozatban negyedik évben elért 9. helyezés után összefoglalónk címe akár „Stagnálás stagnálása” is lehetne. Reménykedjünk abban, hogy az ismert változások és szép tervek eredményeképpen egy esztendő elmúltával immár valamivel színesebb és örömtelibb vonások is kerülhetnek majd a szürke váci palettára!